Skip to main content

CF-Team M.

saçmalayan insan

Konu

#1
vakt-i zamanında ne edip eyleyip anlamaya çalışıp konuşur tartışırdım insanlarla, ama bir ıvır zıvır çerez belleği var zihnin sanırım ve bir süre sonra buraya yükledikleriniz asıl depolama alanından çalıp verimi düşürüyor.
ne yazık ki dikkatli gözleyince insanların %95 civarının kalıplaşmış halde saçmalıklar kusarak sırf konuşmuş olmak için konuştuğunu seziyorum. konuşacak hiçbir şey yoksa neden konuşulacak bir şey olmadığını konuşunuz buyurmuştu ninem zamanında. neyse bence konuşacak bir şey yoksa o değerli sükunu bozmayıverin hiç.
mesela uzaktan muzaktan tanıdık olan bir tip geliyor evinize, kitaplığı dikizleyip duruyor odaya bodoslama daldıktan hemen sonra; birkaç dakika sonra burun kıvırıp:
- kııız hiç okuyacak şey yok ki burada roman falan? 
deyiveriyor. 'illahi gerzek misafir, orada romandan gayrı bir şey yok zaten ders kitapları haricinde' diyemiyorsun. ' kitaplığımı bir gün sen gelir de bir şey seçer okumak istersin diye düşünerek oluşturmadığım için çok üzgünüm' de diyemiyorsun. sessizliğe gömülüp manasız manasız sırıtarak bu saçmalamacaya ortak düşüyorsun ister istemez.

sonra derslerde var böyle mesela, özellikle beşeri&sosyal departman derslerinde, önlere yakın konuşlanıp bütün dersi hocayla bire bir diyalog halinde devam ettirmeye çalışan en az bir şahıs var. hiçbir gerekli materyale bakmamışsın belli, önceden konuyla ilintili başka bir derste duyduklarını burada satmak için hepimizin zamanından yiyorsun sadece ve biz çok sıkılıyoruz hoca nezaketen seni tersleyemiyorken. misal antigone tartışılırken konuyu ödipal komplekse bağlama çabaların var da iki gözüm o kalıtımla aktarılan bir şey değil ki, he evet odipusun tüm sülalesini buna göre çözümleyelim evet!
bir başka yaratıcı replik de sanırım bir felsefeci derste rasyonalizmden bahsederken gelen: ' ben doğu felsefesiyle çok ilgileniyorum da orada bunu çok eleştiriyolar' yorumuydu. evet, doğu dediğin belli belirsiz bir yön hattı dahilinde sadece üç beş filozof var ve ibn-i haldundan konfüçyüse hepsi aynı şeyi söylüyor.

tv mv camiasındaki vasatlık zaten hep içimi sıkıyordu bir de zırvalıklar eklenmiş, misal moda yarışması gibi bir program formatında yarışmacılar birbirinin kimlik problemlerine değinilerde bulunuyor, 3 dakika içinde 17 kompleks 23 sendrom 35 bozukluk teşhisi koyuluyordu uyumlu giyinemeyen şahsa.

can sıkıcı anekdot/aforizma insanının üzerine bir de caps/karikatür/ stand up insanı türedi son on yıldır ; umut sarıkaya, carlin ve 9gag olmasa halleri vahim.

saçmalamak da çeşit çeşit, en kızdığım hali kişisel olana süreğen sataşma hali. 5 yıllık kalkınma planlarınızı, evinizi barkınızı, kıyafetinizi, işe okula ulaşım yönteminizi her şeyi irdeleyip her konuda bir öneri vermeden bırakmayan çenesizler, bunlar genelde yaşça sizden bir nesil kadar büyük olanlar.

allah aşkına artık saçmalamayın, nolur herkes birazcık sussun, diyalog veya poliloglarda ara ara sessizlik olunca telaşa kapılmayın, kalabalık ortamlarda başrol olup söylediklerinizle hayali kimliğinize kendinizi yaklaştırmak için zırvalayıp durmayın, lütfen.
Alıntı
Lütfen Giriş Yapın & Kayıt Olun.
Bize Destek Olmak İçin Lütfen Hemen Giriş Yapın & Kayıt Olun
Hemen Kayıt Ol
Sitemize Çok Kolay Bir Şekilde Kayıt Olabilirsiniz. Kayıt olarak birçok içeriğe ücretsiz erişebilirsiniz !
&
Giriş yap
Zaten Bir Hesabınız Var Mı? Giriş yap.

Anahtar Kelimeler

saçmalayan insan, saçmalayan insan indir, saçmalayan insan Videosu, saçmalayan insan online izle, saçmalayan insan Bedava indir, saçmalayan insan Yükle, saçmalayan insan Hakkında, saçmalayan insan nedir, saçmalayan insan Free indir, saçmalayan insan oyunu, saçmalayan insan download

Task